De algemene ledenvergadering, in vergadering bijeen op het najaarscongres van 2025, gehoord de beraadslaging:
Constaterende dat:
- In recente artikelen in het Nederlands Dagblad over het vrouwenstandpunt van de SGP een foto is geplaatst van enkele SGP-jongeren;
- De afgebeelde jongeren geen enkele betrokkenheid hadden bij het onderwerp van het artikel en hier niet in gekend zijn;
- Fotografen een ongekend financieel voordeel en grootse naamsbekendheid genereren wanneer hun foto in een prominente krant gepubliceerd wordt.
Overwegende dat:
- Het gebruik van beeldmateriaal in de media invloed heeft op de publieke beeldvorming
- Onzorgvuldig gebruik van foto’s kan leiden tot onterechte associaties of persoonlijke schade
- SGP-jongeren waarde hecht aan eerlijke en respectvolle journalistiek
Verzoekt het bestuur:
- Richtlijnen op te stellen voor het zorgvuldig gebruik van beeldmateriaal en fotografen te wijzen op hun verantwoordelijkheid wat dit betreft.
- In deze richtlijnen op te nemen dat beeldmateriaal van SGP-jongeren slechts in artikelen over SGP-jongeren belandt.
- Dat fotografen ervoor waken zonder diepgaande bezinning hun eigenbelang boven de uiterst kwetsbare positie van SGPJ-leden te stellen.
Gaat over tot de orde van de dag
Indiener: Mark de Jong
Aantal ondertekenaars: 7
Onderteken deze motie:
Deze motie wordt behandeld op: