Blogs
Waar moeten de verkiezingen over gaan?
Als het aan Wilders ligt gaan de komende verkiezingen vooral over Europa. Niet eens zo’n gek idee, wat mij betreft. De SGP is altijd al kritisch op vergaande Europese samenwerking. De financiële problemen voor Nederland en Europa zijn gigantisch. Miljarden uitlenen terwijl we weten dat het geld nooit meer terugkomt is niet acceptabel. Net zo min is het acceptabel dat we langzaam onze nationale soevereiniteit weggeven, en zo uiteindelijk een kleine provincie van de Verenigde Staten van Europa dreigen te worden.
Te duur
Uit onderzoek blijkt dat veel stemmers willen dat de verkiezingen gaan over de betaalbaarheid en kwaliteit van de zorg. Begrijpelijk, waar zorgkosten stijgen en tegelijkertijd iedereen moet inleveren rijzen zorgen. Zeker als je met een zeldzame ziekte te duur lijkt te worden voor de samenleving.
Seculiere dictatuur?
Belangrijke thema’s dus. Toch zou ik graag zien dat de kiezers zich ook uitspreken over de kant die ze op willen met klassieke vrijheden waarvan we met elkaar dankbaar gebruiken maken. Kiezen we met elkaar een paarse, seculiere dictatuur? Dan komen deze vrijheden en grondrechten in het gedrang. De uitspraak van het EHRM over het vrouwenstandpunt van de SGP, het wegwerken van de gewetensbezwaarde ambtenaar[1], etc. Het zijn voorbeelden van een politiek die steeds minder ruimte laat voor religieuze minderheden om zich te verenigen en te uiten. Dat tast een fundamentele vrijheid aan. Een politiek die de mond vol heeft van tolerantie, maar vooral bedoelt: tolerant binnen onze opvattingen, eigenlijk intolerant dus.
Als je waarde hecht aan meer bescherming van het leven, minder abortus, een gezonde economie, een uitgesproken christelijk geluid, minder christenvervolging, oog voor elkaar, meer veiligheid en minder Europa, dán ben je bij de SGP aan het juiste adres.
[1] Het is opvallend dat ook verschillende CDA-kandidaten zich tegen deze ambtenaren keren.
